Automatyka

Motoryzacja osłon w domu to inwestycja, która się opłaca!

Stale powtarzające się procesy można zlecić maszynom – zautomatyzować. Dlaczego by nie zautomatyzować także codziennego zamykania i otwierania rolet? Po prostu przerzucić tą uciążliwą, acz prostą czynność na napędy i inteligentne sterowniki Somfy. Jest to wygodne i bezpieczne. Elektryczne napędy i sterowniki rolet działają niezawodnie i cicho. Z automatyką sterującą, dom nawet podczas Twojej nieobecności jest chroniony przed wiatrem, czynnikami atmosferycznymi, ciekawskimi spojrzeniami i włamywaczami. Napędy i sterowania Somfy dają się prosto i szybko instalować. Linia wzornicza jest zgodna z najpowszechniejszymi programami przełączników przodujących wytwórców i harmonijnie wkomponowuje się we wnętrza mieszkalne. Bez względu na to, czy posiadasz nowy dom, czy już istniejący, mamy dla Ciebie rozwiązanie dopasowane do każdego rodzaju rolet, żaluzji i markiz.

Zalety rolet z automatyką

Komfort
Ułatwiaj sobie życie każdego dnia dzięki sterowaniu wszystkimi roletami jednocześnie za pomocą pilota lub smartfona. Możesz spać spokojnie dzięki aplikacji Tahoma®. Dzięki niej na ekranie telefonu wyświetli się status zadanych poleceń.

Bezpieczeństwo
Zabezpiecz swój dom poprzez systematyczne ruchy rolet symulujące Twoją obecność. Dzięki programatorom czasowym lub Tahomie®, zarówno rolety jak i oświetlenie mogą się włączać lub wyłączać o określonych godzinach niezależnie od tego czy jesteś w domu, czy poza nim

Oszczędność energii
Zapewnij sobie skuteczne ocieplenie domu zimą i naturalną wentylację latem oszczędzając przy tym na wydatkach na energię. Rolety zewnętrzne, gdy je zamkniemy tworzą w przestrzeni między szybą tzw. poduszkę powietrzną, która zatrzymuje ciepło zimą, a latem zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

Ochrona wnętrza
Chroń swoje wnętrze przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych. Meble, zasłony i inne przedmioty, które mamy w naszych domach wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych blakną. Wystarczy zainstalować rolety, a można w odpowiedni sposób chronić swoje wnętrze przed ich działaniem.

Korzystaj z maksymalnej ochrony bez ograniczeń. Dzięki wyposażeniu rolet w system Somfy – Twój dom jest dostępny wedle Twoich indywidualnych ustawień. Steruj wszystkimi roletami jednocześnie za pomocą jednego przycisku i bez potrzeby sprawdzania wszystkich okien po kolei!